Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBagażowi na włoskich dworcach kolejowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-12 15:20:16
włochy, rzym, praca, transport, kolej

We Włoszech na dworcach kolejowych odrodził się po latach zawód bagażowego. Oficjalni tragarze pracują na trzech wielkich stacjach w Rzymie, Mediolanie i Florencji. Ich usługi można zamówić za pośrednictwem smartfonu.

Na dworcu Termini w Wiecznym Mieście bagażowi pracują od godziny 9.00 do 19.00. Ich stawki wynoszą od 6 do 8 euro w zależności od długości trasy, jaką muszą pokonać z bagażami.

Siły porządkowe na największej stacji kolejowej w stolicy, cieszącej się ponurą sławą z powodu plagi kradzieży kieszonkowych, mają z nielegalnymi tragarzami coraz więcej problemów, gdyż są wśród nich także oszuści i złodzieje. Znane są liczne przypadki, gdy ludzie ci oferowali zagranicznym turystom pomoc w dźwiganiu ciężkich waliz, a następnie uciekali z nimi, albo żądali wysokich sum za ich oddanie. Dlatego postanowiono wypowiedzieć wojnę temu zjawisku i zaoferować usługi gwarantowane przez dyrekcję dworca.

Obecnie nie trzeba już, jak to dawniej bywało, głośno przywoływać bagażowego stojąc na schodkach pociągu. Usługę tę w dobie internetu zamawia się przez smartfon podając miejsce, w którym będzie się czekać na bagażowego, peron, postój taksówki lub stację metra.

Podobną ofertę wprowadzono na dworcu głównym w Mediolanie i na stacji Santa Maria Novella we Florencji.

PAP