Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSektor okien i drzwi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Sajdak | 2015-12-20 21:42:00
włochy

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Izbę Handlową w Weronie, wartość rynku okien i drzwi we Włoszech w 2012 r. wyniosła 5 mld euro. Najwięcej podmiotów operuje w sektorze okien metalowych (ok. 14 351 firm), drewnianych (ok. 5600 firm w 2012 r.), a następnie PCV (441 firm).

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Izbę Handlową w Weronie, wartość rynku okien i drzwi we Włoszech w 2012 r. wyniosła 5 mld euro. Najwięcej podmiotów operuje w sektorze okien metalowych (ok. 14 351 firm), drewnianych (ok. 5600 firm w 2012 r.), a następnie PCV (441 firm). Mimo, iż część firm w ostatnich dwóch latach była zmuszona zakończyć działalność, należy zaznaczyć, że popyt na okna nie maleje, gdyż większość budynków mieszkalnych we Włoszech charakteryzuje się niskim poziomem efektywności energetycznej. Ponadto, duży wpływ na utrzymanie popytu ma stosowana we Włoszech polityka zachęt. Podobnie jak w 2012 r., również w 2013 r. i w 2014 r. włoski rząd zdecydował się na utrzymanie ulgi podatkowej na prace budowlane mające na celu poprawę wydajności energetycznej mieszkań, która wynosiła 65% kwalifikowanych wydatków.

Wśród głównych kanałów dystrybucji, obok klasycznych supermarketów budowlanych, znajdują się przedstawiciele handlowi, architekci, firmy budowlane oraz administratorzy budynków.

Największa koncentracja producentów sektora występuje w regionach północnych: Lombardia, Piemont, Friuli Wenecja Julijska, Wenecja Euganejska, Emilia Romania oraz południowych: Apulia i Kampania. Znaczna część produkcji przeznaczana jest na eksport. Wśród odbiorców włoskich okien i drzwi znajdują się przede wszystkim Francja, Niemcy, Szwajcaria, USA oraz Austria.

WPHI Rzym odnotowuje rosnące zainteresowanie oknami i drzwiami z Polski. W dużej mierze przyczynił się do tego skutecznie realizowany Branżowy Program Promocji. Polskie stoiska na największych branżowych targach Made Expo w Mediolanie cieszyły się dużym zainteresowanie. Warto podkreślić, że według Departamentu Analiz MG, eksport okien i drzwi do Włoch w okresie 2008-2012 wzrósł prawie czterokrotnie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Jak zbudować zaplecze SEO?

Nie trzeba być specjalistą z zakresu marketingu internetowego, aby móc stwierdzić, że zaplecze SE...
Polska - SZCZECIN 2021-12-08 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stro...

Kiedy zakładamy własną działalność jednoosobową, bardzo często mamy dość ograniczony budżet, któr...
Polska - SZCZECIN 2021-12-08 Dodał: Adam grabowski Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Mięso, Ryby, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna Zobacz ofertę

SEO description – co to jest?

Zadaniem SEO description jest stworzenie krótkiego opisu strony html. Jego zawartość może zostać ...
Polska - SZCZECIN 2021-12-08 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert