Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSektor okien i drzwi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Sajdak | 2015-12-20 21:42:00
włochy

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Izbę Handlową w Weronie, wartość rynku okien i drzwi we Włoszech w 2012 r. wyniosła 5 mld euro. Najwięcej podmiotów operuje w sektorze okien metalowych (ok. 14 351 firm), drewnianych (ok. 5600 firm w 2012 r.), a następnie PCV (441 firm).

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Izbę Handlową w Weronie, wartość rynku okien i drzwi we Włoszech w 2012 r. wyniosła 5 mld euro. Najwięcej podmiotów operuje w sektorze okien metalowych (ok. 14 351 firm), drewnianych (ok. 5600 firm w 2012 r.), a następnie PCV (441 firm). Mimo, iż część firm w ostatnich dwóch latach była zmuszona zakończyć działalność, należy zaznaczyć, że popyt na okna nie maleje, gdyż większość budynków mieszkalnych we Włoszech charakteryzuje się niskim poziomem efektywności energetycznej. Ponadto, duży wpływ na utrzymanie popytu ma stosowana we Włoszech polityka zachęt. Podobnie jak w 2012 r., również w 2013 r. i w 2014 r. włoski rząd zdecydował się na utrzymanie ulgi podatkowej na prace budowlane mające na celu poprawę wydajności energetycznej mieszkań, która wynosiła 65% kwalifikowanych wydatków.

Wśród głównych kanałów dystrybucji, obok klasycznych supermarketów budowlanych, znajdują się przedstawiciele handlowi, architekci, firmy budowlane oraz administratorzy budynków.

Największa koncentracja producentów sektora występuje w regionach północnych: Lombardia, Piemont, Friuli Wenecja Julijska, Wenecja Euganejska, Emilia Romania oraz południowych: Apulia i Kampania. Znaczna część produkcji przeznaczana jest na eksport. Wśród odbiorców włoskich okien i drzwi znajdują się przede wszystkim Francja, Niemcy, Szwajcaria, USA oraz Austria.

WPHI Rzym odnotowuje rosnące zainteresowanie oknami i drzwiami z Polski. W dużej mierze przyczynił się do tego skutecznie realizowany Branżowy Program Promocji. Polskie stoiska na największych branżowych targach Made Expo w Mediolanie cieszyły się dużym zainteresowanie. Warto podkreślić, że według Departamentu Analiz MG, eksport okien i drzwi do Włoch w okresie 2008-2012 wzrósł prawie czterokrotnie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Agencja Reklamowa Olsztyn | Studio Reklamy | Agencja Marketingowa | Reklama Olsztyn

Agencja Reklamowa z Olsztyna oferuje profesjonalne usługi reklamowe dla firm z Olsztyna, jak i ca...
Polska - Olsztyn 2021-09-20 Dodał: Sebastian Wieczorek Media i reklama Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert