.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStopień regulacji rynku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Sajdak | 2015-12-20 21:03:47
włochy

Rynek włoski uregulowany jest wieloma aktami prawnymi krajowymi i unijnymi. Regulacje te dotyczą wszystkich aspektów działalności rynkowej we Włoszech, począwszy od otwierania działalności na rynku włoskim, dokonywania obrotu gospodarczego na tym rynku po uregulowania finansowo-podatkowe. Na rynku włoskim uregulowane są też w sposób jednoznaczny zagadnienia specjalistyczne takie jak np. obrót lekami weterynaryjnymi, sprzedaż napojów alkoholowych czy też sprzedaż artykułów pirotechnicznych.

Rynek włoski uregulowany jest wieloma aktami prawnymi krajowymi i unijnymi. Regulacje te dotyczą wszystkich aspektów działalności rynkowej we Włoszech, począwszy od otwierania działalności na rynku włoskim, dokonywania obrotu gospodarczego na tym rynku po uregulowania finansowo-podatkowe. Na rynku włoskim uregulowane są też w sposób jednoznaczny zagadnienia specjalistyczne takie jak np. obrót lekami weterynaryjnymi, sprzedaż napojów alkoholowych czy też sprzedaż artykułów pirotechnicznych. Podobne uregulowaniua prawne dotyczą świadczenia usług na terenie Włoch np. takich jak usługi detektywistyczne, usługi ochroniarskie czy utylizacja azbestu. Istnieją również przepisy lokalne, uwzględniające specyfikę i potrzeby rynków w poszczególnych regionach Włoch. Na włoskich stronach internetowych istnieje możliwość wyszukania danego aktu prawnego regulującego rynek w poszczególnych dziedzinach jego działalności. Informacji o rynku udzielają również Izby Przemysłowo-Handlowe w poszczególnych regionach kraju. http://www.camcom.it/