Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUbezpieczenia Kredytów Eksportowych - KUKE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Sajdak | 2015-12-20 20:05:52
włochy

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna jako jedyna instytucja ubezpieczeniowa w Polsce może pomóc w bezpiecznym handlu na m.in. rynkach wschodnich, ponieważ na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych posiada upoważnienie do oferowania ubezpieczeń należności eksportowych z gwarancjami Skarbu Państwa.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna jako jedyna instytucja ubezpieczeniowa w Polsce może pomóc w bezpiecznym handlu na m.in. rynkach wschodnich, ponieważ na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych posiada upoważnienie do oferowania ubezpieczeń należności eksportowych z gwarancjami Skarbu Państwa.

Celem tych ubezpieczeń jest udzielanie przedsiębiorstwom mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonującym eksportu krajowych towarów i usług, ochrony na wypadek strat poniesionych w związku z realizacją kontraktów eksportowych.

Dzięki gwarancjom Skarbu Państwa zapewniamy ochronę należności polskich eksporterów od tzw. ryzyka nierynkowego, czyli zarówno ryzyka politycznego kraju transakcji (rozumianego jako ryzyko zmian związanych z decyzją kraju dłużnika, moratorium płatnicze czy siła wyższa) jak i ryzyka handlowego (braku zapłaty za dostawę towarów lub wykonanie usług ze względu na prawnie stwierdzoną niewypłacalność lub zwłokę w wypełnianiu zobowiązań płatniczych przez dłużnika). Ubezpieczeniem tym objęte mogą być transakcje handlowe w kredycie do 2 lat z wyodrębnioną grupą 30 krajów m.in. Rosją, Ukrainą, Białorusią, Kazachstanem.

W ofercie Korporacji znajdują się również ubezpieczenia kontraktów średnio i długoterminowych umożliwiające polskim eksporterom realizację dostaw dóbr kapitałowych i budowę kompletnych obiektów inwestycyjnych na warunkach kredytowych, a krajowym i zagranicznym instytucjom - udzielenie finansowania na realizację tych przedsięwzięć z okresem spłaty 2 lub więcej lat.

KUKE S.A. oferuje również produkty uzupełniające - gwarancje ubezpieczeniowe, ubezpieczenie dla przedsiębiorców poszukujących nowych rynków zbytu oraz dokonujących inwestycji bezpośrednich za granicą.

W odniesieniu do ubezpieczeń kontraktów eksportowych finansowanych kredytem 2 i więcej lat obowiązują minimalne progi stawek za ubezpieczenie, ustalane w ramach Consensusu OECD. W przypadku gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń kontraktów eksportowych realizowanych w kredycie poniżej 2 lat od ryzyka nierynkowego, Korporacja jest zobowiązana stosować stawki obliczane w oparciu o zasady określone przez Komitet Polityki Ubezpieczeń Eksportowych.

Ubezpieczenia sprzedaży eksportowej towarów i usług obejmują swoim zakresem sprzedaż związaną ze świadczeniem usług lub wywozem towarów poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także na teren Unii Europejskiej.

Przedstawiamy Państwu nasze produkty gwarantowane przez Skarb Państwa. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat możliwości ich zastosowania w działalności handlowej Państwa firmy.

Na Państwa pytania czeka profesjonalny zespół w Warszawie oraz w biurach terenowych.

Źródło: Koroporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

 
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert